"Правильне" обслуговування сендвіч-панелей
Сендвіч-панелі сміливо можна назвати проривом в сучасних технологіях будівництва. Вони дали "зелене світло" швидкому, якісному та недорогому зведенню найрізноманітніших об'єктів - гаражів, ресторанів, невеликих магазинчиків і багатьох громадських будівель. Такий матеріал практичний і зручний, але робота з ним має деякі тонкощі, знання яких суттєво продовжить термін служби. Давайте спробуємо розібратися в питанні детально.
Установка і монтаж
Сендвіч-панелі - досить вимогливий до умов навколишнього середовища матеріал. Тому при їх монтажі слід суворо дотримуватися всіх рекомендацій виробника, який найчастіше вказує допустимі температуру, вологість повітря і навіть погодні умови. Особливо це зауваження стосується сендвіч-панелей з утеплювачем з мінеральної вати, особливо примхливих до води. Причому настільки, що навіть невеликий дощик призведе до різкого зниження теплозахисних якостей матеріалу і суттєвого зменшення несучої здатності. Тому ігнорування супровідної інструкції, прикладеної виробником - не найвигідніше підприємство, а поспіх може обернутися великими проблемами в майбутньому. Але сам монтаж слід виробляти максимально швидко без традиційних перекурів.
Експлуатаційне обслуговування
У загальному випадку, сендвіч-панелі не потребують будь-якого спеціального догляду. Вони невибагливі і досить стійкі до дії різних зовнішніх факторів. Однак власник будівлі повинен пам'ятати, що на сендвіч-панелі не слід монтувати будь-яке додаткове обладнання (різноманітна арматура, сходи, перегородки, різні сталеві конструкції) без попереднього розрахунку міцності і спеціального посилення, яке візьме частину навантаження на себе.
Сендвіч-панелі не розраховані на значний механічний вплив, а подряпати їх можна навіть звичайним цвяхом. Тому регулярний огляд всієї конструкції здатний істотно продовжити термін їх експлуатації.
Боремося з брудом
Підтримання сендвіч-панелей в чистоті має не тільки естетичне, а й суто практичне значення. Різноманітні «зовнішні подразники» - бруд, осіла сажа, солі і пил - здатні швидко "роз'їсти" досить ніжний захисний шар фарби і оголити цинк. Після чого вода вступить з ним у хімічну реакцію, що досить швидко призведе всю конструкцію у вельми плачевний стан, а вас - до нового дорогого ремонту.
Чистити поверхню сендвіч-панелей можна щіткою з м'якою щетиною, а ніяк не звичним для багатьох металевим скребком. Також допустимо застосування шланга зі створюваним напором води не більше 50 бар. А от різні агресивні миючі засоби абсолютно протипоказані і їх краще уникати.
Зимовий догляд
Сніг - головний ворог сендвіч-панелей, а при його збиранні слід уникати грубих механічних методів. Найкращий метод - використання спеціальних систем антиоледеніння, автоматичних нагрівальних елементів або термостатів. Це досить дорого, зате надійно і ефективно. А якщо все-таки зважитеся на механічну прибирання, ні в якому разі не застосовуйте грубу силу при очищенні сендвіч-панелей від крижаної кірки або щільного насту.